X
x جهت سفارش تبليغ در سایت ثامن بلاگ کليک کنيد

یورو و دلار paypal
دیدنی ها - بزرگ‌ترین جزیره مصنوعی جهان! + عکس

بزرگ‌ترین جزیره مصنوعی جهان! + عکسسئول، پایتخت كره جنوبی، اكنون صاحب بزرگ ترین جزیره شناور مصنوعی است كه اخیرا روی رودخانه هان گشایش یافته است.

این جزیره شامل سه بخش پیوسته به هم است كه فضاهای مستقلی برای برگزاری كنسرت، گردهمایی، نمایشگاه و نیز رستوران دارد.

مسئولان امیدوارند كه این جزیره مصنوعی، جاذبه بزرگی برای شهروندان كره جنوبی و همچنین بازدیدكنندگان خارجی باشد. برای این جزیره شناور كه در قلب یك طرح بزرگ تر روی این رودخانه قرار دارد، 60میلیون یورو هزینه شده كه بخش خصوصی و دولتی در آن شریك هستند.

رودخانه هان طی دهه های اخیر بخشی از زندگی پایتخت كره جنوبی بوده اما مدت ها بود كه از توجه شایسته مسئولان برخوردار نبود.

 بزرگ‌ترین جزیره مصنوعی جهان! + عکس

مدیر و معمار این طرح می گوید: «رودخانه هان تابستان ها 16 متر طغیان می كند البته در این شرایط نیز جزیره باید شناور بماند. وزن جزیره حدود چهارهزار تن است.»

در حال حاضر طرح های متعددی روی این رودخانه درحال اجراست تا به كانون توجه تبدیل شود. در سواحل رودخانه نیز پارك ها و فضاهای عمومی درحال احداث است. مرتبط ساختن سه بخش جزیره، از پر زحمت ترین كارهای این طرح بود كه ماه ها وقت صرف آن شد. برای این كار از زنجیر های شناور عظیمی كه با مواد زیست محیطی ساخته شده استفاده شده است.

مدیر طراحی و ساخت جزیره می گوید كه برای اجرای این طرح باید از تكنولوژی متفاوتی كه از هرگونه خطرپذیری مصون باشد، استفاده می شد. نوعی از دستگاه جهت یاب برای حفظ ثبات بخش های مختلف این جزیره استفاده می شود كه می تواند تغییرات جزیی در موقعیت مواج آنها را به طور خودكار تنظیم كند. البته در مناطق دیگر جهان، جزایر شناور مصنوعی متعددی وجود دارد اما هیچ یك از آنها تا این اندازه بزرگ و واقعا شناور نیستند.


برچسب ها :

نويسنده : didaniha | نسخه قابل چاپ | 1 2 3 4 5
| تعداد بازديد : 14 | ديدگاه(0) |1392/4/26

نظرسنجي

نظر شما درباره مطالب این وبلاگ

تمام حقوق برای سایت محفوظ است و کپی برداری از مطالب فقط با ذکر منبع مجاز می باشد

Copyright © 2012-2014 http://didaniha.samenblog.com/ All Rights Reserved