X
x جهت سفارش تبليغ در سایت ثامن بلاگ کليک کنيد

یورو و دلار paypal
دیدنی ها - شهاب‌سنگ 4.5 میلیارد ساله به خانه فضایی بازمی‌گردد!

شهاب‌سنگ 4.5 میلیارد ساله به خانه فضایی بازمی‌گردد!بخشی از شهاب سنگ باستانی با قدمت 4.5 میلیارد ساله تا سال 2014 میلادی به فضا بازگردانده می‌شود.
شهاب‌سنگ 4.5 میلیارد ساله به خانه فضایی بازمی‌گردد!

به گزارش دیدنی ها این شهاب سنگ جزء گروهی از سنگ‌های فضایی فلزی موسوم به Campo del Cielo است که در بوئنوس آیرس آرژانتین کشف شده‌اند. در این سایت 26 دهانه برخوردی با قدمت چهار تا پنج هزار ساله قرار دارند.

در این پروژه، قالبی از شهاب سنگ تهیه و سپس سنگ فلزی ذوب شد، مواد مذاب بار دیگر درون قالب ریخته و سرد شدند تا شکل اولیه شهاب سنگ مجددا ایجاد شود.

«کتی پاترسون» هنرمندی که نسخه مجددی از این شهاب سنگ باستانی تهیه کرده است، تأکید می کند: ساختار آهن، فلز و غبار درون شهاب سنگ تغییر پیدا کرد و لایه‌هایی که در طول عمر چند میلیارد ساله شکل گرفته بودند، با فناوری دست بشر بار دیگر شکل گرفتند.

آژانس فضایی اروپا (ESA) قصد دارد شرایط انتقال قطعات کوچکی از این شهاب سنگ باستانی را توسط فضاپیمای باری به ایستگاه فضایی بین المللی ‌در سال 2014 میلادی ارزیابی کند.

«دتلف کاشنی» از فعالان برنامه اشیاء نزدیک به زمین در دفتر موقعیت فضایی ESA تأکید می‌کند: هدف از این اقدام، جلب توجه عموم مردم به منشأ حیات، تاریخچه سیستم منظومه شمسی، سیاره زمین و ارتباط بین زمین و کیهان عنوان شده است.


برچسب ها :

نويسنده : didaniha | نسخه قابل چاپ | 1 2 3 4 5
| تعداد بازديد : 9 | ديدگاه(0) |1392/5/4

نظرسنجي

نظر شما درباره مطالب این وبلاگ

تمام حقوق برای سایت محفوظ است و کپی برداری از مطالب فقط با ذکر منبع مجاز می باشد

Copyright © 2012-2014 http://didaniha.samenblog.com/ All Rights Reserved