X
x جهت سفارش تبليغ در سایت ثامن بلاگ کليک کنيد

یورو و دلار paypal
دیدنی ها - ماه مسکونی

ماه مسکونیлуна россия луна космос космонавт

 
 

به احتمال قوی، زمین تنها سیاره ای نخواهد بود که انسان روی آن زندگی می کند. کارمندان « روس کسموس» یک هدف بلندپروازانه را در مقابل خود قرار داده اند: تا سال 2030 میلادی آنها قصد دارند ایستگاه مسکونی را روی ماه بسازند. البته در چنین پایگاه هایی فقط تحقیقات علمی به انجام خواهد رسید.

علاوه بر آن، ساخت پایگاه مسکونی روی کره ماه، به عنوان گزینه ممکن و احتمالی ایستگاه بین المللی فضایی کنونی در نظر گرفته می شود. اولین گام در این رابطه تا کنون برداشته شده است. در زمان حاضر، سفینه خلبان دار در حال ساخت است که قادر خواهد بود روی سطح ماه فرود آید و بتواند بارها را به آنجا برساند، اکیپ را از آنجا به زمین برگرداند و امکان زندگی برای انسان تا دو هفته را تأمین کند. آلکسی کراسنوف رئیس برنامه سرنشین دار آژانس فدرال فضایی گفت که تا سال 2030 میلادی هنوز وقت هست و طرح های آتی برنامه فضایی در مقیاس بین المللی فعلاً در ابتدای راه قرار دارند.

 

در شکلگیری برنامه فدرال فضایی برای سالهای 2025-2016 میلادی بخش قابل توجهی به تحقیقات روی ماه اختصاص داده شده است. از جمله قرار است سه ماهواره برای تحقیق ماه ارسال شوند. و اگر تمام نتایج با مطالبات امنیتی جور درآیند پایگاه مسکونی بر سطح کره ماه ساخته خواهد شد. این یک پایگاه آزمایشی برای فناوری و دریافت نتایج بسیار مهم علمی در رابطه با مطالعه کره ماه خواهد بود. این نتایج بنوبه خود سهم خوبی برای درک سفر به مریخ ادا خواهد کرد.

انجمن بین المللی فضایی از طرح های بزرگی برخوردار است. احتمال آن می رود که با کمک طرحهای علمی،انسان در آینده بتواند برای تعطیلات به ماه و مریخ پرواز کند ، درست مثل حالا که به کشورهای دیگر پرواز می کند.


برچسب ها :

نويسنده : didaniha | نسخه قابل چاپ | 1 2 3 4 5
| تعداد بازديد : 8 | ديدگاه(0) |1392/5/5

نظرسنجي

نظر شما درباره مطالب این وبلاگ

تمام حقوق برای سایت محفوظ است و کپی برداری از مطالب فقط با ذکر منبع مجاز می باشد

Copyright © 2012-2014 http://didaniha.samenblog.com/ All Rights Reserved